کاربر گرامی؛
عضویت در سامانه‌ی دکه‌چی به‌ معنای تایید قوانین بوده و گام برداشتن بر اساس قوانین باعث پایداری بیشتر سایت و ارائه‌ی خدمات بهتر خواهد بود
شایان ذکر است شرایط و قوانین جدید مندرج در این بخش، همواره جایگزین کلیه‌ی مندرجات گذشته محسوب می‌شوند.

• قوانین عمومی:
تمامی اصول، روش‌های جاری و فرآیندهای سامانه‌ی دکه‌چی مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین و آیین‌نامه‌های تجارت الکترونیکی، قوانین حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و قوانین و آیین‌نامه‌های فعالیت واحدهای فرهنگی دیجیتال بوده و کاربران نیز ملزم به اجرای آن می‌باشند. سامانه‌ی دکه‌چی روش‌های جاری، فرآیندهای خدمت‌رسانی و تغییرات احتمالی آن را مستمراً به اطلاع کاربران خود می‌رساند. بالطبع کاربران نیز می‌پذیرند که با استفاده‌ی دائمی از این صفحه از تغییرات حاصله مطلع هستند.

• توصیف مشتری یا کاربر:
اصطلاحاً به شخصی گفته می‌شود که با طی مراحل ثبت‌نام و تایید نهایی، از خدمات ثبت سفارش کالا در این سامانه به غیر از مقاصد تجاری بهره می‌گیرد.

• توصیف فروشنده:
اصطلاحاً به شخصی گفته می‌شود که با طی مراحل ثبت‌نام و تایید نهایی، از خدمات این سامانه به منظور آماده سازی و تامین سفارشات مشتری بهره می گیرد. لازم به توضیح است فروشنده بایستی تمام مجمزهای لازم به منظور فروش هر نوع محصول در این سامانه را داشته باشد، در غیر این صورت تمام مسئولیت‌های ایجاد شده به عهده‌ی وی می‌باشد.

• ارتباطات:
در هنگام استفاده از خدمات این سایت و یا برقراری ارتباط با ما می‌پذیرید که به صورت الکترونیکی از طریق پست الکترونیکی، پیامک و یا سایر امکانات به درخواست شما پاسخ دهیم.
اطلاعاتی که در هنگام ثبت‌نام در اختیار سامانه‌ی دکه‌چی قرار داده‌اید اعم از پست الکترونیکی، شماره تلفن همراه و آدرس، مسیر پاسخگویی و ارتباط سامانه‌ی دکه‌چی با شما هستند.
سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۰۷۰ به منظور ارسال پیامک از طریق سامانه‌ی دکه‌چی به شما در نظر گرفته شده است و این سایت هیچگونه تعهدی نسبت به پیامک‌هایی که از سایر سامانه‌ها تحت عنوان سامانه‌ی دکه‌چی به شما ارسال می‌شوند ندارد. لطفا در صورت دریافت هرگونه پیامکی به غیر از این سامانه آن را از طریق پست الکترونیکی [email protected] به اطلاع ما برسانید.

• رعایت حریم شخصی:
سامانه‌ی دکه‌چی اطلاعاتی را که کاربران در اختیارش قرار می‌دهند مورد احترام قرار داده و از آن محافظت می‌کند. این سامانه در حد توان از حریم شخصی کاربران دفاع کرده و با بهره‌مندی از تکنولوژی‌های جدید جهت توسعه‌ی امنیت در سامانه در راستای رضایت‌مندی کاربران می‌کوشد.

• چگونگی ثبت و پردازش اطلاعات و ارسال کالا:
کلیه سفارشات ثبت شده در روزهای هفته از شنبه تا جمعه در همان روز پردازش شده و امکان سفارش‌گذاری در تمامی روزها از ساعت ۸:۳۰ تا ۲۴:۰۰ برای کاربران مهیا می‌باشد.
سامانه‌ی دکه‌چی می‌تواند بدون اطلاع قبلی نسبت به متوقف نمودن سفارش‌گیری در سامانه اقدام نماید، اما کلیه‌ی سفارشات ثبت شده قبل از این توقف را به خریداران ارسال می‌نماید.
در صورت بروز هرگونه خطای احتمالی در خصوص درج قیمت کالا در سایت حق ابطال سفارش ثبت شده برای سامانه‌ی دکه‌چی محفوظ خواهد ماند.

• مدت‌ زمان و نحو‌ی حمل و تحویل سفارش:
مدت زمان تحویل سفارش شما بستگی به فاصله‌ی شما با فروشنده‌ی انتخاب شده‌ی شما دارد ولی در کل سامانه به گونه‌ای طراحی شده که حداکثر زمان تحویل سفارش ۴۵ دقیقه خواهد بود، ضمنا سفارش شما توسط پیک فروشنده ارسال خواهد شد و هزینه‌ی ارسال نیز رایگان می‌باشد.

• نحوه‌ی صدور و ارسال فاکتور:
تمام سابقه‌ی سفارش‌ها در بهش تاریخچه‌ی خرید ثبت می‌شوند و قابل رصد و پیگیری می‌شوند، ضمنا یک نسخه‌ی دیجیتال توسط پیک به خریدار ارائه می‌شود.

• استرداد کالا:
همکاران سامانه‌ی دکه‌چی همواره تلاش می‌نماید تا کالای ارسال شده در نهایت سلامت تحویل مشتری گردد. درصورت هرگونه عدم رضایت از کالای ارسالی، خریدار می‌تواند از دریافت سفارش امتناع ورزد. چنانچه خریدار مبلغ سفارش را به صورت آنلاین پرداخت نموده، می‌بایست از دریافت سفارش و اسکن بارکد ارائه شده توسط پیک خودداری نماید. سامانه‌ی دکه‌چی متعهد می‌شود که وجه پرداختی را حداکثر طرف یک روز کاری به کیف پول و ظرف مدت حداکثر ۷۲ ساعت کاری به حساب خریدار بازگرداند.

• فروش محصولات بهداشتی و مقررات آن:
خریدار باید قبل از استفاده از محصولات بهداشتی نسبت به دریافت اطلاعات مربوط به اثرات و آسیب‌های آن و دریافت مشاوره از کارشناسان آن حوزه اقدام نماید. بدیهی است نظرات و پیشنهاداتی که سایر کاربران در قسمت مربوطه قرار داده‌اند تجربه شخصی این افراد بوده و برای سامانه‌ی دکه‌چی و افراد مذکور هیچگونه مسئولیتی ایجاد نمی‌نماید.
سامانه‌ی دکه‌چی هیچگونه مسئولیتی نسبت به عوارض ناشی از استفاده کالای سفارش داده شده توسط کاربران ندارد و هرگونه پیگیری می‌بایست از طریق مبادی قانونی، نسبت به شرکت‌های تولید‌کننده انجام گیرد.

• سیاست قیمت گذاری:
این سیاست بر طبق قیمت مصرف‌کننده مندرج بر روی کالا و مبتنی بر احترام به حقوق مصرف‌کنندگان می‌باشد و سامانه‌ی دکه‌چی به صورت مستمر نسبت به بروز‌رسانی قیمت‌ها اقدام می‌نماید. گفتنی است در مواردی که کالا به طور خاص و در مقطع زمانی کوتاه دچار تغییر قیمت شده باشد، محتمل است قیمت مصرف‌کننده بدلیل موجودی قبلی تامین‌کننده کمتر از قیمت مندرج در سایت باشد. بدیهی است که در چنین موارد خاصی، با توجه به عدم بروزرسانی، کالا بر اساس نرخ روز بفروش خواهد رسید. خریدار باید مستحضر باشد که همواره قیمت‌های مندرج در فاکتور پیشنهادی فروشنده ملاک محاسبه می‌باشند.

• نمایندگی:
سامانه‌ی دکه‌چی هیچگونه نمایندگی خدمات سفارش الکترونیکی در کشور ندارد و کلیه اقدامات از قبیل تراکنش‌های مالی و سایر خدمات قابل ارائه، فقط از طریق دفتر اصلی این سایت صورت می‌گیرد.

• سلب مسئولیت:
این سامانه به عنوان یک پلت‌فرم برای ارتباط بین خریدار و فروشنده می‌باشد و ارتباط نامناسب از این سامانه و یا کلاه‌برداری از آن به عهده‌ی این سامانه نمی‌باشد و مشتری و فروشنده قبل از ارسال درخواست و سفارش باید از قانونی بودن، واقعی بودن و یا تمام مواردی که ممکن است منجر به وقوع جرمی منجر شود مطمدن شوند و مسئولیت ناشی از آن به عهده‌ی این سامانه نمی‌باشد.
مسئولیت صحت ارائه‌ی دقیق سفارش مطابق لیست درخواست شده‌ی مشتری با فروشنده می‌باشد، در صورتی که سفارش اراسل شده مطابق لیست درخواست مشتری نباشد، مشتری می‌تواند کل سفارش را عودت داده و از پذیرش آن خودداری نماید.
مسئولیت استخدام پیک رایگان به عهده‌ی فروشنده می‌باشد و همچنین مسئولیت تمام عواقب رفتار نامناسب پیک، ارسال نامناسب اجناس سفارش، کلاه‌برداری توسط پیک اعم از کپی کارت مشتری و … با فروشنده می‌باشدو این سامانه هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال چنین مسائلی ندارد.
تمام عواقب و مسئولیت‌های ارتباط نامناسب با پیک فروشنده مانند راه دادن به فضای خصوصی و … با مشتری می باشد و این سامانه هیچ مسئولیتی در ارتباط ندارد.

ضمنا مرجع رسیدگی کننده به شکایات مابین فروشندگان، پیک، مشتری و … با این سامانه نمی‌باشد و طرفین از طریق پلیس و قوه‌‌ی قضائیه می‌باشد و این سامانه هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال چنین مسائلی ندارد.
تمام تلاش ما در راستای جلب رضایت کاربران محترم متمرکز شده است، اما به هر حال امکان بروز خطا در هر سامانه‌ای وجود دارد. در صورت بروز هرگونه خطا، ما را مطلع فرمایید؛ تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا مشکل را در کوتاه‌ترین زمان حل نماییم.

• حوادث غیر مترقبه:
سامانه‌ی دکه‌چی مسئولیتی در تاخیر یا در دسترس نبودن سامانه ناشی از عوامل غیرقابل کنترل مانند عوامل طبیعی، انسانی، قطعی اینترنت و سرویس‌های مخابراتی و…. به عهده ندارد.
تمامی شرایط و قوانین ذکر شده در حالت عادی قابل اجرا می‌باشد و در صورت بروز هرگونه حوادث غیرمترقبه سامانه‌ی دکه‌چی مسئولیتی نخواهد داشت.

• محتوا:
همه آنچه در سامانه‌ی دکه‌چی در دسترس کاربران قرار می‌گیرد اعم از کلیه‌ی خدمات، صفحات، تصاویر، موارد قابل ذخیره‌سازی، داده‌ها و محتوای موجود جزئی از اموال سامانه‌ی دکه‌چی محسوب می‌گردد و حق استفاده و انتشار رسمی آنها مختص سامانه‌ی دکه‌چی می‌باشد.
کلیه‌ی حقوق سامانه‌ی دکه‌چی شامل قوانین حق تکثیر و غیره به این سامانه تعلق دارد .

فهرست